Nowy zasilacz do kontrolerów KD

Oferujemy nowy produkt firmy MERAWEX – zasilacz KDH-ZAS12/6/17 o napięciu nominalnym 13,8 VDC, przeznaczony przede wszystkim do kontrolerów KDH-KS3024-IP ze względu na wydajność prądową wynoszącą 6 A, która umożliwia zasilanie modułu kontrolera, czytników oraz czterech zamków, z których każdy może charakteryzować się poborem prądu wynoszącym nawet 1 A. Zasilacz ma trzy wyjścia. Pierwsze z nich służy do zasilania zamków i jest zabezpieczone przed zwarciem za pomocą pozystora. Drugie wyjście – o wydajności 1 A (również zabezpieczone za pomocą pozystora) – jest przeznaczone do zasilania modułu kontrolera wraz z czterema czytnikami. Trzecie wyjście służy do podłączania akumulatora. Sposób instalacji i konserwacji akumulatora stanowi ważną cechę tego zasilacza. Dzięki miejscu w jego obudowie oraz wydajności wyjścia przeznaczonego do jego ładowania można zainstalować w nim baterię o pojemności do 18 Ah. Umożliwia to znacznie dłuższą pracę kontrolera, czytników i zamków po zaniku zasilania sieciowego. Jest to pierwszy w naszej ofercie model przeznaczonego do kontrolerów KD zasilacza z akumulatorem o pojemności do 18 Ah. Instalatorzy i klienci często pytali o możliwość wydłużenia czasu pracy systemu KD przy braku zasilania z sieci energetycznej, dlatego ten nowy model powinien cieszyć się dużą popularnością. Do tej pory do zasilania kontrolerów przeznaczonych do obsługi czterech drzwi oferowaliśmy model APSAAT4, ale współpracuje on tylko z akumulatorem 7 Ah. Przyczyniało się to do skrócenia czasu pracy systemu po zaniku napięcia sieciowego. Zasilacz buforowy KDH-ZAS12/6/17 ma na tylnej ściance otwory umożliwiające montaż kontrolerów KaDe z serii KS2000 oraz KS3000 i Kantech KT-1.
W przypadku kontrolerów obsługujących jedne drzwi czas pracy po zaniku napięcia sieciowego wydłuży się bardzo znacznie. Czas ten można obliczyć, sumując prądy obciążające zasilacz i korzystając z odpowiedniego wzoru na czas rozładowania akumulatora. Podczas korzystania z akumulatora napięcie jest kontrolowane. Akumulator jest odłączany po osiągnięciu bezpiecznego poziomu wynoszącego 10,5 V, umożliwiającego jego powtórne naładowanie.


Zasilacz jest wyposażony w moduł monitorujący stan jego pracy i udostępnia sygnały NO/NC informujące o zaniku napięcia sieciowego i przejściu w tryb pracy z wykorzystaniem akumulatora. Sygnalizowany jest także zbyt niski poziom napięcia na akumulatorze. Wyjścia NO/NC podobnie jak styki czujnika otwarcia drzwiczek obudowy, należy podłączyć do wolnych wejść linii dozorowych w kontrolerze i opisać ich funkcje w nazwach linii.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone AAT SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA sp. z o.o. • Zasady użytkowania